KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Bokverk 15351006
nr 1535 1006
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Bokverk, "La Brebis galante". Benjamin Péret. Bok med tre färgetsningar (varav två är handsignerade). Utgiven av Les Editions Premieres, Paris 1949, detta är exemplar nr 8. Inbunden, ca 24x20 cm
Utrop:
8.500 kr
Såld:
8.600 kr
måndag 24 april 2023
kl 18:32:28
7.000 kr
8.000 kr
7.200 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
7.600 kr
7.800 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
8.000 kr (Budbetjänt)
8.200 kr
8.600 kr
Max Ernst
Läs mer om Max Ernst